Grįžti atgal

Kirilas Glušajevas

Kirilas Glušajevas Dramos terapeutas
Gimė 1984 metais, augo ir gyvena, bei dirba Vilniuje.
Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Dartingtono menų koledže Jungtinėje karalystėje, Vilniaus universitete.
Pirmosios įvaldytos gyvenimo profesijos: dramos teatro režisierius, teatro ir kino aktorius, sceninės improvizacijos ekspertas praktikas ir treneris, profesionalus renginių vedėjas ir improvizacijos teatro „Kitas kampas” meno vadovas, dėstytojas. Nuo 2008 metų Tarptautinių teatro festivalių dalyvis, premijų už režisūrą laureatas, 2024 metais už pasiekimus vaidybos srityje yra apdovanotas prestižine „Auksinio scenos kryžiaus“ premija. Teatro scenoje, kine ir televizijoje kuria jau daugiau nei 15 metų.
K. Glušajevas režisuoti spektakliai buvo kuriami ir rodomi „Lietuvos nacionaliniame dramos teatre”, „Oskaro Koršunovo teatre”, „Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre”, „Idioteatre”, teatre „Kitas kampas“, Alytaus miesto teatre, Klaipėdos jaunimo teatre.
Kaip aktorius K. Glušajevas sukūrė vaidmenis Rimo Tumino, Oskaro Koršunovo, Pauliaus Ignatavičiaus bei Andželikos Cholinos spektakliuose, Donato Ulvydo, Igno Miškinio, Kęstučio Gudavičiaus ir kitų kino bei TV režisierių filmuose.
Dramos terapijos studijas K. Glušajevas baigė ir dramos terapeuto diplomą įgijo 2023 metais, apsiginęs kiekybinį mokslinį tyrimą tema: „DRAMOS TERAPIJOS (IMPROVIZACINIO TEATRO) INTERVENCIJOS POVEIKIS PACIENTŲ, TURINČIŲ PSICHIKOS IR ELGESIO SUTRIKIMŲ DĖL PSICHOAKTYVIŲJŲ MEDŽIAGŲ VARTOJIMO, NERIMO LYGIUI“.
Šiuo metu dirba dramos terapeutu Respublikiniame priklausomybės ligų centre, Minesotos programoje, kur veda grupines dramos terapijos sesijas. Taip pat Kirilas turi didelę patirtį vedant praktinius užsiėmimus ir dirbtuves įvairaus profilio organizacijoms, kuriose per Improvizacinio teatro metodologiją ir pasaulėžiūrą yra atskleidžiamos savęs pažinimui, edukacijai ar terapijai artimos temos.
Kirilą dominančios ir terapiniame procese akcentuojamos yra nerimo ir vengiančiojo elgesio mažinimo, destruktyvių streso įveikos būdų ir neefektyvios komunikacijos atpažinimo, bei tolerancijos ir atsparumo neapibrėžtumui, frustracijai ir stresui temos.
Studijų metais, įkvėptas Psicho dramos metodo kūrėjo J.L Moreno prielaidos apie gydomąjį spontaniškumo potencialą, Kirilas šią prielaidą pavertė hipoteze ir moksliškai pagrindė kiekybinio tyrimo metu. Šiuo metu terapijoje Kirilas daugiausia remiasi Improvizacinio teatro metodologija, D.R. Johnson ir R. Landy dramos terapijos sistemomis. Pagrindiniu sveikatinimosi dramos terapijos metu šaltiniu Kirilas laiko spontaniškumą.
Terapinio proceso metu Kirilas siekia sukurti erdvę kuri būti saugi ir tuo pačiu metu provokuojanti susitikusius žmones įveikti senų elgesio įpročių inerciją, žaidžiant patirtį smagios ir įkvepiančios rizikos jausmą ir taip per spontaniškumą pažinti ir prisijaukinti savo nerimą. Tokiu keliu einant galima sukurti, atrasti arba prisiminti naujus ir įvairius savo pačių „Aš“.